سبد خرید 0

چگونه از دستگاه جوش استفاده کنیم

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 8 مهر 1397 در ساعت 11 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دستگاه جوش یکی از پر کاربردترین دستگاه هایی است که برای اتصال فلزات مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه جوشگاری از معدود تجهیزاتی محسوب میشود که علاوه بر صنایع برای مصارف خانگی نیز کاربرد دارد. استفاده از دستگاه جوش نیازمند آموزش های ابتدائی و ضروری میباشد. اما برای اینکه پی ببریم چگونه از دستگاه جوشکاری استفاده کنیم باید نکاتی را که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد در نظر داشته باشید. قبل از هر چیز برای اینکه پی ببریم چگونه از دستگاه جوش استفاده کنیم باید ایمنی را به طور کامل رعایت کنیم. برای شروع جوشگاری باید لباس، دستکش و همچنین ماسک مخصوص جوشکاری برای فرد جوشکار در نظر گرفته شود. بدون این لباس ها اشعه ها و جرقه هایی که از الکترود و دستگاه جوش ایجاد میشود ممکن است آسیب هایی را به فرد وارد کند. یکی از مهمترین تجهیزاتی که برای انجام جوشکاری حتما باید مورد استفاده قرار گیرید ماسک جوشکاری میباشد که در صورت نبود آن اسیب های جدی به چشم وارد خواهد شد.

بعد از رعایت نکات ایمنی باید نوع الکترود مناسب با فلزی که قرار است جوشکاری بر روی آن انجام شود را انتخاب کنید. الکترود ها انواع مختلفی دارند که برخی از آنها ضخیم و برخی دیگر نازک هستند. معمولا از الکترود های نازک برای ورق های با ضخامت کم و از الکترود های ضخیم برای اتصال ورق های ضخیم تر استفاده میشود. به طور کلی الکترود مناسب برای جوشگاری نسبت به نوع آلیاژ انتخاب میشود. برای آلیاژی مانند آلومینیوم از الکترود آلومینیوم استفاده میشود. چگونه از دستگاه جوش استفاده کنیم:

بعد از آنکه الکترود مناسب را انتخاب کردید نوبت به جوشکاری میرسد. مطمئنا برای اولین باری که قصد جوشکاری را داشته باشید اشباهات زیادی رخ خواهد داد. بهتر است قبل از اینکه فلز اصلی را جوشکاری کنید چند نمونه جوشکاری بر روی فلز دیگری انجام دهید تا بتوانید جوشکاری روان و بدون مشکلی را انجام دهید. برای تمرین جوشکاری فقط یک خط مستقیم را جوشکاری نکنید بلکه اشکال دایره ای و شکل دار بر روی فلز به صورت آزمایشی جوشکاری کنید.

بعد از اینکه آزمون و خطاهای لازم را انجام دادید و به جوشکاری خود تا حدی مسلط شدید نوبت به جوشکاری فلز اصلی میرسد. در هنگام استفاده از دستگاه جوشکاری مطمئنا خطاهای زیادی رخ خواهد داد که البته این امر طبیعی است و به مرور جوشکاری روانتری را انجام خواهید داد.  از جمله این خطاها میتوان به گیر کردن الکترود به فلز و همچنین ناصاف بودن خط جوشکاری اشاره نمود. تمام این خطاها با جوشکاری های پی در پی رفع خواهند شد و بعد از مدتی به یک جوشکار حرفه ای تبدیل خواهید شد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()