سبد خرید 0

دستگاه جوش اینورتر چیست

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 3 ارديبهشت 1400 در ساعت 13 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دستگاه جوش اینورتر چیست؟

دستگاه جوش از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات زیادی بوده اند و با گذر زمان دستگاه های به مراتب پیشرفته تری معرفی شده اند. دستگاه جوش اینورتر از دستگاه های جوش نوین و مدرن محسوب میشود که از امکانات بیشتری برخوردار است و همچنین کیفیت جوش بالایی نیز دارد. دستگاه جوش اینورتر قادر است با هر دو جریان برق متناوب کار کند و امروزه در بیشتر فعالیت های جوشکاری مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه جوش اینورتر وزن کمتری نسبت به دستگاه های نسل قبل دارد و به همین دلیل میتوان از آن برای پروژه های ساختمانی در طبقات بالا استفاده نمود. دستگاه جوش اینورتر مصرف برق را تا حد زیادی کاهش میدهد. یکی از مشکلاتی که دستگاه های جوش قدیمی با آن مواجه بودند مصرف بالای برق آنها بود که این مشکل در دستگاه جوش اینورتر برطرف شده است و به عنوان یک دستگاه کم مصرف و مقرون بصرفه شناخته میشوند. دستگاه جوش اینورتر چیست؟ الکترودهایی که برای دستگاه جوش اینورتر مورد استفاده قرار میگیرد را میتوان الکترود های اسیدی و قلیایی، الکترودهای فولادی ضد زنگ و همچنین الکترودهای طرح آهن نامید.

مزیت های دستگاه جوش اینورتر

در ادامه قصد داریم تا به طور خلاصه شما را با برخی از مزیت های دستگاه جوش اینورتر آشنا کنیم. از جمله مزیت های دستگاه جوش اینورتر عدم ایجاد صدای مزاحم میباشد. در هنگام کار با دستگاه جوش اینورتر به هیچ وجه صدای بلند مانند دستگاه های جوش قدیمی ایجاد نمیشود و همین موضوع امکان استفاده از آن را در محیط های مسکونی بدون آنکه مزاحمتی ایجاد شود را میسر کرده است. قوس نا پایدار یکی از مشکلات دستگاه های جوش قدیمی است که متاسفانه فرد جوشکار را با مشکلات زیادی مواجه میکند. دستگاه جوش اینورتر از قوس پایداری برخوردار است که همین موضوع باعث تسریع روند جوشکاری خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های مهم دستگاه جوش اینورتر در کنترل سریع دستگاه در مواقع ناپایداری است. در دستگاه جوش اینورتر تکنولوژی به کار رفته است که میتواند دستگاه جوشکاری را از حالت ناپایدار به حالت پایدار بازگرداند.

کاربرد دستگاه جوش اینورتر

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز به آن اشاره شد دستگاه جوش اینورتر بیشتر در جوشکاری های ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. اما کاربرد دستگاه جوش اینورتر تنها به ساختمان سازی ختم نمیشود و امروزه از آن در صنایع و کارخانجات تولیدی و البته جوشکاری در ابعاد کوچک استفاده میشود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()